هارد توشیبا 2 TB P300 HDWD120

هارد اینترنال توشیبا ظرفیت 2 ترابایت مدل P300 HDWD120

Toshiba P300 HDWD120 Desktop 2TB Internal Hard Drive
نظرات |

وضعیت موجودی: در انبار

گارانتی
نوع هارد دیسک
اینترنال 3.5 اینچ
نوع هارد دیسک
ظرفیت هارد دیسک
2 ترابایت
بافر / کش
64 مگابایت
سرعت چرخش
7200 دور در دقیقه
رابط
SATA III
سرعت انتقال داده
6 گیگابیت بر ثانیه

معرفی شرکت توشیبا:

ریشه تاسیس این شرکت به سال 1875 میلادی توسط تاناکاهیساشیگ باز می گردد. راه اندازی شرکتی با نام تاناکا سیزو-شا که در زمینه تولید تجهیزات و دستگاه های تلگراف در ژاپن تاسیس شد. شرکت تاناکا سیزو-شا با ادغام شرکت توکیو دنکی که نخستین کمپانی در زمینه تولید لامپ های چراغ برق در ژاپن بود تلاش خود را برای توسعه محصولات و بازار شروع کردند. و در سال 1939 این دو شرکت بزرگ ادغام شده و نام شرکت به فرم کنونی تغییر یافت < توشیبا >  

شرکت توشیبا سالهاست در تولید انواع هاردیسک های اینترنال و اکسترنال فعالیت می کند. بنظر این شرکت برای تنوع و همچنین ساده تر کردن نوع استفاده انواع هاردیسک های اینترنال 3.5 اینچ و 2.5 اینچ برای کاربران خود ، تلفیقی از رنگبندی شرکت وسترن دیجیتال و همچنین مدل های شرکت سیگیت را پیش گرفته است.

رنگبندی هارد اینترنال توشیبا

رنگ قرمز برای هاردیسک های اینترنال سری L200 و P300 / رنگ آبی برای هاردیسک های اینترنال سری V300 / رنگ سبز برای هاردیسک های اینترنال سری S300 / رنگ قهوه ای برای هاردیسک های اینترنال سری N300 / رنگ طوسی یا خاکستری برای هاردیسک های اینترنال سری X300  / رنگ سرمه ای برای هاردیسک های اینترنال سری MG Series و AL Series 

که همانند شرکت وسترن دیجیتال هر رنگبندی دارای مشخصه های فنی خاصی می باشد که نوع استفاده یا نوع کاربری این هاردیسک را مشخص می کند. توشیبا در سالهای اخیر توانسته انواع هاردیسک اینترنال 3.5 اینچی را تا ظرفیت 14 ترابایت در سری N300 و X300 طراحی و تولید نماید.

 

معرفی هارددیسک اینترنال توشیبا با ظرفیت 2 ترابایت مدل P300 HDWD120

 هارددیسک اینترنال توشیبا سری P300 HDWD120 توشیبا با رنگ قرمز طراحی و تولید شده است. توشیبا با رنگ قرمز سعی برآن دارد تا محصولی با کاربری عمومی و روزمره را شرح دهد. البته بکارگیری 64 مگابایت بافر و همچنین سرعت چرخش 7200 دور در دقیقه این هاردیسک اینترنال، بنظر سرعت قانع کننده ای از یک هاردیسک اینترنال میان رده و برای مصارف عمومی باشد.

هاردیسک اینترنال توشیبا P300 HDWD120 از طریق رابط  SATA III می تواند تا 6 گیگابیت بر ثانیه سرعت انتقال اطلاعات داشته باشد. توشیبا از تکنولوژی های پیشرفته ای در تولید هاردیسک های سری P300 که با رنگ بندی قرمز طراحی شده اند استفاده کرده است.

هاردیسک اینترنال توشیبا P300
توشیبا برای کاهش صدا در حین فعالیت، از  Ramp Load Technology استفاده می کند. در کنار قابلیت کاهش لرزش، حسگری هم برای تشخیص و خنثاسازی شوک‌های وارده به هارددیسک به کار گرفته تا اطلاعات موجود در هارددیسک، بر اثر ضربه‌های خفیف ناگهانی دچار آسیب نشوند. همچنین استفاده از  Adaptive Power Mode در این محصول باعث شده است هارددیسک در زمینه‌ی مصرف انرژی، عملکرد بهینه‌ای داشته‌ باشد و در هر لحظه دقیقا به همان میزانی که نیاز دارد، انرژی دریافت کند. و از دیگر تکنولوژی هایی که توشیبا برای هاردیسک P300 HDWD120 بکار گرفته هست فناوری ضبط مغناطیسی عمودی ( PMR ) می باشد که موجب ذخیره سازی اطلاع با دقت و به اصطلاح عمق بیشتری در صفحات مغناطیسی است . هاردیسک های اینترنال سری P300 توشیبا در ظرفیت های 500 گیگابایت / 1 ترابایت / 2 ترابایت / 3 ترابایت تولید می شود که میتواند با کیفیت و دقت بالا، میزبان امنی برای اطلاعات و داده ها باشد.

 

بازنگری ها

هنوز نظری برای این محصول وجود ندارد.