لپ تاپ چه تفاوت هایی با کامپیوترهای خانگی دارد

امتیاز کاربران

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

لپ تاپ همان کامپیوترکیفی است که دارای قابلیت حمل و نقل به هرمکان می باشد و اندازه ی تقریبا کوچکی دارد که صفحه ی تصویر و صفحه ی کیبورد آن را می توان بر روی هم تا کرد.کامپیوترهای کیفی از لحاظ قدرت محاسباتی و کاربردی تفاوت چندانی با کامپیوترهای شخصی ندارند و به دلیل حمل و نقل آسان آن کاربرد های زیادی دارد.

لپ تاپ ها دارای سیستم عاملی هستند که شبیه سیستم عامل کامپیوترهای دیگرعمل می کنند.منظورازسیستم عامل این است که نرم افزارها دستورات مشخصی را به پردازنده صادر می کنند و پردازنده براساس آن فعالیت خود را انجام می دهد.

 در لپ تاپ از حافظه ی RAMاستفاده شده که برنامه ها و داده ها بر روی آن قرار دارد که این حافظه ی RAM موجود در لپ تاپ با حافظه ی RAMموجود در کامپیوتر تفاوت هایی دارد از آنجایی که لپ تاپ در اندازه ی کوچکی نسبت به کامپیوتر های دیگر تولید ی شود پس اندازه و شکل ماژول های حافظه آن هم باید با کامپیوتر ها ی دیگر متفاوت باشد.اصولا لپ تاپ ها برای اجرای درست سیستم های عامل دارای 64 مگابایت حافظه هستند.یک هاردیسک داخلی که بیشترین ظرفیت آن تا 120 گیگابایت است در تمامی کامپیوتر های لپ تاپ قرار دارد و از نظرعملکرد با هاردیسک کامپیوترهای شخصی شباهت زیادی دارند اما تفاوت آن ها در ظرفیت و تنوع است که هاردیسک های لپ تاپ دارای ظرفیت ها و تنوع های کمتری هستند.

منبع تغذیه لپ تاپ:

برای کامپوتر لپ تاپ می توان از برق شهری استفاده کرد که به همین دلیل آداپتورهای خاصی در آن ها استفاده شده است و باتری ای دارد که از قابلیت شارژ برخورداراست.یکی از موضوعاتی که باعث نگرانی مصرف کنندگان لپ تاپ شده در مورد عمرمفید و میزان عملکرد باتری لپ تاپ است با وجود اینکه تولید کنندگان لپ تاپ تمام تلاش خود را برای رفع این نگرانی کرده اند اما باز هم نتوانسته اند رضایت کامل مصرف کنندگان را جلب کنند.

انواع لپ تاپ:

دارای انواع مختلفی هستند:

• لپ تاپ چند منظوره:جذاب ترین حیطه در صنعت تولید لپ تاپ است که مدل های باریک و سبک با صفحه نمایش های مختلفی دارد.

• لپ تاپ مخصوص بازی:مهم ترین ویژگی آن عملکرد سه بعدی کارت گرافیک است که باعث شده از یک یا دو کارت گرافیکی قدرتمند و یک پردازشگرعالی و مجموعه های پرسرعت حاظه و هارد در آن استفاده شود.

• لپ تاپ نیرومند: این لپ تاپ ها در برابرخطرات محیطی و وضعیتی مقاومت زیادی دارند که برای کار در شرایط دشوارمثل محیط های خارجی گرم / سرد /مرطوب و مکان هایی پر از غبار و کارخانه ها و ... طراحی شده است.

• لپ تاپ تجاری:از اصلی ترین ویژگی های آن  می توان به امنیت /اتصال/دوام مناسب اشاره کرد که برای استفاده در ادارات بهترین گزینه است.